استاندارد W3C

استاندارد W3C چیست؟

W3C مخفف World Wide Web Consortium می باشد. سازمان بین المللی استاندارد وب (کنسرسیوم جهانی وب) متعهد به جمع آوري ذینفعان از بخش های مختلف فناوری اطلاعات برای کار بر روی مسائل وب می باشد.

مدیر عامل شرکت Jeffrey Jaffe جفری جف می گوید: “هدف کنسرسیوم جهانی وب این است که وب را به توانایی کامل خود برساند، به گفته وب سایت W3C، اعضای آن، شرکت کنندگان اصلی در توسعه وب هستند، از جمله شرکت های بازرگانی، آموزشی و دولتی که مأموریت آن “توسعه پروتکل ها و دستورالعمل هایی است که رشد طولانی مدت وب را تضمین می کند.”

W3C متشکل از چند صد سازمان عضو از انواع صنایع IT مرتبط است و استانداردها را برای شبکه جهانی وب (WWW) تسهیل و قابلیت همکاری میان همه ذینفعان وب را تعیین می کند. استاندارد W3C در سال ۱۹۹۴ توسط خالق WWW، تیم برنر لی (Tim Berners-Lee) تاسیس شد.

Tim Berners-Lee-استاندارد W3C

مأموریت

مأموریت کنسرسیوم جهانی وب این است که وب سایت جهانی را با ایجاد پروتکل ها و دستورالعمل هایی که رشد طولانی مدت وب را تضمین می کنند به پتانسیل کامل خود برساند.

استاندارد

منظور از استاندارد W3C ، رفع خطاها در HTML و CSS صفحات وب می باشد.

تاثیر استاندارد W3C در رتبه بندی سایت

یکی از نکات بسیار مهم برای طراحان و مدیران سایتها در طراحی سایت رتبه بندی در موتورهای جستجو می باشد. موتورهای جستجو  به وب سایت هایی که از استانداردهای طراحی سایت پیروی میکنند توجه دارند. Spider های موتورهای جستجو به صورت منظم و دائمی به این وب سایت ها سرمیزنند،به همین دلیل وب سایت هایی که از استانداردهای طراحی استفاده می کنند نسبت به دیگر وب سایت ها دارای امتیاز می باشند.

صرفه جویی در هزینه

با توجه به تحقیقاتی که در زمینه افزایش رنکینگ سایت در موتورهای جستجو از طریق رعایت استانداردهای W3C صورت گرفته است، این احتمال داده می شود که در صورت رعایت استانداردهای W3C در HTML و CSS رنکینگ سایت در نتایج موتورهای جستجو افزایش پیدا کند. رنکینگ بالاتر در نتایج موتورهای جستجو، بهترین شیوه تبلیغ است که هزینه ای ندارد و به این ترتیب نیازی به استفاده از تبلیغات موتورهای جستجو و پرداخت هزینه برای آن نخواهید داشت و صرفه جویی در هزینه ها را در پی خواهد داشت.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

محصولات و دوره های آموزشی

    درحال بروزرسانی

مشاهده همه دوره های آموزشی

یاد بگیرید حرفه ای کارکنید تا به درآمد بالا برسید

0